Sedmošolci so v letošnjem šolskem letu v okviru projekta Rastem s knjigo prejeli mladinski roman Irene Androjna Modri otok.

Učenci predmetne stopnje (7., 8., 9. razred), učiteljici slovenščine Tadeja Janiš in Gabrijela Koležnik, ravnateljica Mihelca Fajs, šolska knjižničarka Doroteja Sužnik in knjižničarka šentiljske knjižnice Sabina Kotnik smo v torek, 16. 4. 2024, v šolski knjižnici prijetno poklepetali o prebrani knjigi, njeni zahtevnosti in večplastnosti ter o zanimivih in poučnih temah, ki jih knjiga ponuja.

V zanimivem in živahnem medgeneracijskem pogovoru so se odprle teme, kot so prijateljstvo, ljubezen, svoboda, pustolovščina, fantazija, družinski odnosi, etnografija, ekologija, mistika … Pisana razmišljanja o knjigi so dokazala že splošno znano misel, da vsak bralec knjigo bere in dojema na svoj način, ki je obarvan z generacijsko zrelostjo, lastnimi vrednotami, izkušnjami in pričakovanji.

Mentorica

Tadeja Janiš