V zadnjem tednu meseca maja je bilo šest petošolcev z mentoricama na mobilnosti v italijanskem Montemurlu, kjer nas je gostila osnovna šola Margherita Hack. Teden smo preživeli z učenci 5.a razreda in njihovimi učiteljicami.

Najprej smo se spoznali, učenci so nam razkazali šolo in predstavili svojo državo, svojo šolo in Slovenijo pa smo tudi mi predstavili njim. Skupaj smo izvedli razne  aktivnosti, sodelovali smo na športnem dnevu, spoznali nov računalniški program (Pixel art), risali, z učenci in učiteljicami smo se odpravili na krajši pohod po njihovem kraju.

Ogledali smo si Prato, kjer smo bili nastanjeni. Navdušile so nas Firence, sprehodili smo se po mostu Ponte Vecchio ter opazovali številne znamenitosti. Preizkusili smo naprave, ki jih je zasnoval Leonardo Da Vinci.