V tem šolskem letu  smo drugič sodelovali pri Mednarodnem projektu izmenjave knjižnih kazalk v organizaciji IASL (International Assotiation of School Librarianship).

Projekt izmenjave knjižnih kazalk vključuje šole z vsega sveta. Učenci ročno izdelajo knjižne kazalke poljubnih oblik, ki si jih z dodeljeno šolo izmenjamo po klasični pošti. Projekt izmenjave knjižnih kazalk je preprost in zabaven način sodelovanja s pomočjo šolskih knjižnic po vsem svetu.

Sedmošolci so (pod mentorstvom učiteljice likovne umetnosti Polone Maher) izdelovali kazalke na temo »READING FOR GLOBAL PEACE AND HARMONY«.

Knjižne kazalke smo poslali na  partnersko šolo Robert Anderson Middle School v Združene države Amerike in sedaj nestrpni pričakujemo njihovo pošto.

Koordinatorka projekta

Doroteja Sužnik