Sedmošolci so v letošnjem šolskem letu v okviru projekta Rastem s knjigo prejeli mladinski roman Vinka Mӧderndorferja Jaz sem Andrej.

Učenci predmetne stopnje, učiteljice, ravnateljica in knjižničarka smo v sredo, 16. 3. 2022, v šolski knjižnici prijetno poklepetali o prebrani knjigi in o raznovrstnih zanimivih in poučnih temah, ki jih knjiga ponuja.

V zanimivem in živahnem medgeneracijskem pogovoru so se odprle teme, kot so puberteta, najstništvo, prijateljstvo, prva ljubezen, spolnost, iskanje lastne spolne identitete, pomen družine in medsebojnih odnosov … Barvita razmišljanja o knjigi, pogojena z različnimi generacijami in izkušnjami, so izkazala predvsem zrelost naših najstnikov in zdrav odnos do prijateljstva, ljubezni in spolnosti.

Mentorica

Tadeja Janiš