Select Page

Z namenom razvoja in promocije prostovoljstva otrok in mladih v osnovnih in srednjih šolah ter dijaških domovih letos že sedmič SLOVENSKA FILANTROPIJA podeljuje naziv Junaki našega časa. In sicer zavodom, ki načrtno razvijajo prostovoljstvo učencev in dijakov ter zagotavljajo strokovno mentorstvo in koordinacijo dela mladih prostovoljcev.

Letos je  naziv JUNAKI NAŠEGA ČASA pridobila tudi naša šola.

Obrazložitev podelitve naziva:

Prostovoljci so z bili tutorji učencem s posebnimi potrebami, učencem tujcem in učencem z učnimi težavami.  Z njimi so zgradili zaupljiv odnos,  jim zagotavljali pomoč in oporo ter jim vlivali pogum in samozavest. V okviru programa Semena sprememb so se prostovoljci družili z varovanci VDC Polž –  aktivnost je potekala tako v živo kot na daljavo. Sodelovali so tudi z DSO Idila, stanovalcem so namenili virtualno prireditev Pozdravljena pomlad. Učenci prostovoljci so pripravili pevske, plesne in instrumentalne prispevke, ki so jih povezali v prireditev, s katero so želeli premagati osamljenost stanovalcev in jim polepšati dneve bivanja v domu.